PŘEDSTAVENÍ ŠKOLY

 

MŠMš Pastelka byla otevřena byla otevřena v lednu 1983, zřizovatelem je obec Proboštov, škola je příspěvkovou organizací.

Škola má čtyři věkově rozdělené třídy ve dvou pavilonech spojené chodbou. Na jedné straně se nachází třída kuřátek a třída rybiček. Na druhé straně pavilonu je třída berušek a motýlků. Dále je tu provozní pavilon se samostatným vstupem,  ve kterém se nachází kuchyně, prádelna, kotelna a kanceláře. 

Mateřská škola se nachází v přírodní lokalitě se všemi druhy ekosystémů (louky, rybník, smíšený les aj.) na okraji obce Proboštov. Je obklopena rozlehlou zahradou, kde se děti učí vnímat  všemi smysly - pozorují, naslouchají, ochutnávají, rozlišují různé tvary, materiály i vůně a zahradničí. V blízkosti  školy je dostupná zastávka MHD.

Školku se snažíme neustále modernizovat a zvelebovat, aby se tu každý cítil dobře. Byla provedena rekonstrukce koupelen ve všech třídách. V posledních letech proběhla výměna koberců a pokládla linolea. Třídy jsou vybaveny moderním zařízením jako je interaktivní tabule ve třídě motýlků a interaktivní panel v rybičkách. Myslíme i na školní kuchyni, která je také vybavena moderním zařízením. Nezapomínáme ani na školní zahradu, kterou nám zdobí vrboviště, ovocné stromy, přírodní bludiště, 4 pískoviště, průlezky, interaktivní chodník, dopravní hřiště a pítko pro děti. 

 

 

MŠ1ROZDĚLENÍ TŘÍD DLE VĚKU:

    Kuřátka - třídu kuřátek navštěvují zpravidla děti ve věku od 3 do 4 let

    Berušky - třídu berušek navštěvují zpravidla  děti ve věku od 4 do 5 let

    Rybičky - třídu rybiček navštěvují zpravidla děti ve věku od 4 do 6 let

    Motýlci - třídu motýlků navštěvují zpravidla  děti ve věku od 5 do 6 (7) let